Outsourcing IT dlaczego i po co?

Poznaj korzyści posiadania obsługi informatycznej

Najlepsze rozwiązanie aby zapewnić sobie profesjonalne wsparcie w obsłudze informatycznej dla firm

Działalność firm w dużym stopniu opiera się na wykorzystaniu komputerów oraz odpowiedniego oprogramowania celem ułatwienia pracy zarówno pracownikom jak i osobom zarządzającym. Zagadnienia z dziedziny informatycznej mają zatem ogromny wpływ na ich efektywność. Właśnie z tego powodu, outsourcing usług IT to coraz bardziej powszechne rozwiązanie.

Definicja outsourcingu usług IT

Warto zacząć od tego co to właściwie jest outsourcing informatyczny. IT to skrót określający technologię informacyjną. Usługi IT to nic innego jak realizacje szerokiego zakresu działań, które są powiązane między innymi z urządzeniami komputerowymi, które są wykorzystywane w pracy z programami, a także aplikacjami. Outsourcing jest to pojęcie, które oznacza powierzenie konkretnych obowiązków podmiotom zewnętrznym, dla których jest to zwykle podstawowy rodzaj działalności.

Ile kosztuje outsourcing IT?

Jakie są koszty outsourcingu IT? Składa się na nie zwykle elementów, takie jak oferta firmy, z którą zamierzamy współpracować, jak również obszar świadczonych usług. Czy firma ma w planach "oddanie" wybranych zadań zewnętrznej firmie, a także kluczowe znaczenie ma określenie posiadanych potrzeb. Na całość kosztów istotną rolę odgrywa również forma korzystania ze wsparcia IT – czyli innymi słowy czy będzie to tylko jednorazowa usługa czy stała pomoc w postaci abonamentu.

Jakie korzyści?

Dlaczego outsourcing IT jest obecnie tak często wykorzystywany? Ponieważ jest to ogromne udogodnienie i wygoda – firmy mogą korzystać z usług fachowców, którzy skupiają się głównie na zagadnieniach powiązanych z IT, przez co posiadają często ogromne doświadczenie. Warto zauważyć, że klienci mają możliwość określić budżet, a także zakres usług, jakie ich interesują, dzięki czemu można szybko ustalić zadowalające formy współpracy. Korzyści outsourcingu IT są ogromne, klienci natomiast czują, że znajdują się pod opieką profesjonalistów.

Decydując się na współpracę z wyspecjalizowaną firmą, zdejmujemy ze swoich barków sporo obowiązków stricte organizacyjnych. Czyli nie musimy skupiać się na zarządzaniu zespołem specjalistów do spraw IT i organizowaniu dla nich szkoleń.

Zdecydowanie się na outsourcing usług IT to idealne rozwiązanie, a co do korzyści, które z niej wypływają należy nie tylko opieka i pomoc specjalistów, ale również możliwość zmniejszenia obowiązków, które wynikałyby z konieczności zatrudnienia odpowiednio przeszkolonych pracowników.

Zobacz wszystkie blogi

Najnowsze artykuły

Zobacz nasze najnowsze wpisy na blogu

System ERP | 16 sierpnia 2021

Jak dobrze wybrać system ERP?

Jednym z najważniejszych elementów podczas wyboru najlepszego systemu ERP, powinna być dostępność kluczowych i niezbędnych dla Twojej firmy procesów.

Czytaj więcej
Obsługa informatyczna | 6 sierpnia 2021

Outsourcing IT dlaczego i po co?

Działalność firm w dużym stopniu opiera się na wykorzystaniu komputerów oraz odpowiedniego oprogramowania celem ułatwienia pracy zarówno pracownikom jak i osobom zarządzającym.

Czytaj więcej
System ERP | 2 sierpnia 2021

Najczęściej popełniane błędy przy wdrożeniach systemów ERP

Systemy ERP istotnie wpływają na poprawę funkcjonowania firmy. Enterprise Resource Planning, czyli Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa zespala ze sobą wszystkie działy, dzięki czemu zwiększa się wydajność i przyspiesza rozwój firmy.

Czytaj więcej

Nasza oferta

Sprawdź w czym jeszcze możemy Ci pomóc

  • Strony internetowe
  • Systemy CRM/ERP
  • Programy komputerowe
  • Sklepy internetowe
  • Obsługa informatyczna firm
  • Obsługa programistyczna

Projektowanie stron internetowych

Strony www to jedno z podstawowych narzędzi marketingu interaktywnego. Zapewnia ona całodobowy przekaz i przez to jest najtańszą formą reklamy.
Zajmujemy się projektowaniem, aktualizacją treści oraz zmianą szaty graficznej stron internetowych i portali internetowych.
Nasze doświadczenie pozwala na szybką pracę dlatego czas realizacji projektu jest bardzo krótki.
Do tworzenia stron używamy następujących technologii: XHTML, CSS, PHP, JavaScript, AJAX, jQuery, XML, MySQL.
Więcej

System do zarządzania przedsiębiorstwem

Systemy ERP i systemy CRM to dwa typy oprogramowania najczęściej używane przez firmy. Oba służą do zarządzania i optymalizowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, jednak każdy z nich zaspokaja inne potrzeby organizacji.
Więcej

Tworzenie programów komputerowych na zamówienie

Jedną z naszych usług jest tworzenie aplikacji na zlecenie pod systemy operacyjne Microsoft Windows, na platformie .NET Framework. Specjalizujemy się w aplikacjach bazodanowych przeznaczonych np. dla aptek, hoteli, sklepów, hurtowni, itd. umożliwiających miedzy innymi synchronizację z serwerem na którym jest chociażby Twoja strona internetowa czy sklep.
Więcej

Projektowanie sklepów internetowych

Nasz sklep internetowy jest nowoczesną aplikacją stworzoną od podstaw przez nasz zespół informatyków i webmasterów. Autorskie rozwiązania i brak konieczności korzystania z kodu firm trzecich lub zapożyczeń z zewnętrznych programów i systemów, pozwala nam dopasować produkt do konkretnych wymagań naszych Klientów bez konieczności ponoszenia przez nich wygórowanych kosztów.
Więcej

Obsługa informatyczna firm

Outsourcing IT jest nowoczesną i optymalną formą utrzymania systemów IT Firmy na wysokim poziomie oraz przy relatywnie niskich kosztach. Zapewniamy dostęp do stałej opieki informatycznej i oszczędności Twojego czasu.
Więcej

Obsługa stron internetowych

Oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne oraz rozwojowe dla nowych i istniejących już stron internetowych, dodatkowo możemy zapewnić pełną gamę obsługi: od poprawek graficznych i logicznych, aż po modernizacje funkcjonalne i całkowite odświeżenie strony bez względu na rodzaj używanego systemu zarzadzania treścią.
Więcej

10

Lat na rynku

500+

Realizacji

1mln+

Użytkowników

100%

Satysfakcji

Co nasi Klienci mówią o nas

Systemy wykonane na zamówienie przez SQLSoft dla naszej firmy produkcyjnej zostały wykonane perfekcyjnie. Doskonały kontakt, cena i krótki termin realizacji. Szczerze polecam współpracę z Panem Piotrem!

Jarosław Pawelec

Zaufałam i zleciłam wykonanie strony internetowej, nie zawiodłam się! Firma godna polecenia o bardzo wysokim stopniu profesjonalizmu

Karolina Jażewska

Bardzo szybka i profesjonalna współpraca. Tanio i solidnie. Jestem bardzo zadowolony z usług. Polecam

Radosław Zieliński

Jestem pozytywnie zaskoczony! Bardzo szybko wykonane duże zlecenie, kontakt z firmą doskonały, pomocni. Polecam!!

Mateusz Marzec

Pozytywne doświadczenie, łatwa komunikacja, szybkie odpowiedzi, profesjonalne wykonanie. Zdecydowanie mogę polecić.

Dominik S

Polecam Pana Piotra. Człowiek, który zna się na tym co robi a przede wszystkim lubi swoją pracę.

Iwona Dworniak

Profesjonalna obsługa i doradztwo. Polecam

Adam Wysocki

5.0

Ocena klientów

Opinie pochodzą z Google Moja Firma

Wyślij zapytanie

Formularz wyceny

Dane Kontaktowe

SQLSoft
Łabędzia 17/28
20-335 Lublin

NIP: 946-249-26-57
REGON: 060706035
PEKAO SA: 70 1240 5497 1111 0010 9552 5113

609 615 653

kontakt@sqlsoft.pl

/SQLSoft

Szybka wycena