Co to jest outsourcing IT?

Poznaj zalety zewnętrznej obsługi informatycznej

Zapewnij profesjonalną obsługę IT w swojej firmie

Przekazanie obsługi informatycznej firmie zewnętrznej, oznacza dla przedsiębiorstwa oszczędności oraz eliminację stworzenia kosztownej wewnętrznej struktury IT, a także możliwość skupienia się na rozwoju działań będących w obszarze podstawowego planu działania swojej działalności. Zaoszczędzone ten sposób pieniądze można przeznaczyć na przyspieszenie rozwoju organizacji, co przekłada się oczywiście w sposób bezpośredni na sukces firmy.

Obniżenie kosztów jest możliwe poprzez:

  • brak konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów pieniężnych na stworzenie miejsca pracy oraz wyposażenia informatyków w niezbędne narzędzia do wykonywania pracy,
  • brak konieczności tworzenia dodatkowych wakatów dla specjalistów z różnych dziedzin IT,
  • całkowita eliminacja ryzyka związanego z urlopem bądź zwolnieniem chorobowym pracowników IT,
  • zerowe koszty związane z doradztwem z zakresu rozwoju IT,
  • likwidacja dodatkowych wydatków na szkolenia z zakresu IT.

Szeroko rozumiany Outsourcing IT to przede wszystkim profesjonalne doradztwo i wsparcie firmy przez zewnętrznego zaufanego partnera. Doświadczona i profesjonalna firma outsourcingowa, rozumie biznes swojego partnera, działa proaktywnie, a nie jest na chwilę, planuje oraz służy pomocą w rozwoju, nie jest tylko i wyłączenie pogotowiem komputerowym, ale faktycznie bierze na siebie odpowiedzialność za działanie oraz rozwój środowiska informatycznego firmy partnerskiej.

Główny cel outsourcingu IT

Najważniejszy cel, jaki możemy zrealizować dzięki outsourcingowi usług IT, to znaczna poprawa efektywności, a także bezpieczeństwa środowiska informatycznego a przede wszystkim zmniejszenie kosztów z nim związanych.

Firma nie musi zatrudniać specjalistów z różnych dziedzin związanych z IT, ponieważ byłoby to ekonomicznie nieuzasadnione.

Współpraca z najlepszymi to wzrost poziomu bezpieczeństwa oraz niezawodności systemów IT. Warto pamiętać, że rozwiązania informatyczne muszą być efektywnymi narzędziami, które wspomagają biznes i zarządzanie, a nie studnią beż dna pełną problemów i zmartwień. Dlatego profesjonalny i doświadczony partner jest na wagę złota. Doradztwo, dopasowanie i wdrożenie właściwych rozwiązań informatycznych, to klucz do sukcesu, który pomoże jeszcze lepiej rozwijać biznes firmy.

Warto zwrócić uwagę, iż fakt szybkiego reagowania na problemy, sprawne ich usuwanie, a także profesjonalne podejście, szybkie czasy reakcji i usuwania awarii, przekłada się również bezpośrednio na poziom zadowolenia użytkowników końcowych systemów IT. Zadowolony pracownik, który jest wyposażony w niezawodne narzędzie to wydajny pracownik, co nie pozostaje bez znaczenia dla sukcesu firmy.

Outsourcing IT ma również dużą zaletę z punktu widzenia biznesowego. Pozwala ograniczać koszty działalności, nie rezygnując z jakości i funkcjonalności.

Zobacz wszystkie blogi

Najnowsze artykuły

Zobacz nasze najnowsze wpisy na blogu

System zarządzania przedsiębiorstwem gotowy czy dedykowany?
System ERP | 9 grudnia 2022

System zarządzania przedsiębiorstwem gotowy czy dedykowany?

Jak sprawić by oprogramowanie było idealne dla firmy? Co wybrać – gotowy czy dedykowany system ERP? Na te pytania odpowiemy w artykule.

Czytaj więcej
Co to jest outsourcing IT?
Obsługa informatyczna | 7 grudnia 2022

Co to jest outsourcing IT?

Przekazanie obsługi informatycznej firmie zewnętrznej, oznacza dla przedsiębiorstwa oszczędności oraz eliminację stworzenia kosztownej wewnętrznej struktury IT.

Czytaj więcej
Jak dobrze wybrać system ERP?
System ERP | 16 sierpnia 2021

Jak dobrze wybrać system ERP?

Jednym z najważniejszych elementów podczas wyboru najlepszego systemu ERP, powinna być dostępność kluczowych i niezbędnych dla Twojej firmy procesów.

Czytaj więcej

Nasza oferta

Sprawdź w czym jeszcze możemy Ci pomóc

  • Systemy CRM/ERP
  • Programy komputerowe
  • Obsługa informatyczna firm
  • Obsługa programistyczna

System do zarządzania przedsiębiorstwem

Systemy ERP i systemy CRM to dwa typy oprogramowania najczęściej używane przez firmy. Oba służą do zarządzania i optymalizowania procesów zachodzących w przedsiębiorstwie, jednak każdy z nich zaspokaja inne potrzeby organizacji.
Więcej

Tworzenie programów komputerowych na zamówienie

Jedną z naszych usług jest tworzenie aplikacji na zlecenie pod systemy operacyjne Microsoft Windows, na platformie .NET Framework. Specjalizujemy się w aplikacjach bazodanowych przeznaczonych np. dla aptek, hoteli, sklepów, hurtowni, itd. umożliwiających miedzy innymi synchronizację z serwerem na którym jest chociażby Twoja strona internetowa czy sklep.
Więcej

Obsługa informatyczna firm

Outsourcing IT jest nowoczesną i optymalną formą utrzymania systemów IT Firmy na wysokim poziomie oraz przy relatywnie niskich kosztach. Zapewniamy dostęp do stałej opieki informatycznej i oszczędności Twojego czasu.
Więcej

Obsługa stron internetowych

Oferujemy profesjonalne wsparcie techniczne oraz rozwojowe dla nowych i istniejących już stron internetowych, dodatkowo możemy zapewnić pełną gamę obsługi: od poprawek graficznych i logicznych, aż po modernizacje funkcjonalne i całkowite odświeżenie strony bez względu na rodzaj używanego systemu zarzadzania treścią.
Więcej

13

Lat na rynku

500+

Realizacji

1mln+

Użytkowników

100%

Satysfakcji

Co nasi Klienci mówią o nas

Systemy wykonane na zamówienie przez SQLSoft dla naszej firmy produkcyjnej zostały wykonane perfekcyjnie. Doskonały kontakt, cena i krótki termin realizacji. Szczerze polecam współpracę z Panem Piotrem!

Jarosław Pawelec

Zaufałam i zleciłam wykonanie strony internetowej, nie zawiodłam się! Firma godna polecenia o bardzo wysokim stopniu profesjonalizmu

Karolina Jażewska

Bardzo szybka i profesjonalna współpraca. Tanio i solidnie. Jestem bardzo zadowolony z usług. Polecam

Radosław Zieliński

Jestem pozytywnie zaskoczony! Bardzo szybko wykonane duże zlecenie, kontakt z firmą doskonały, pomocni. Polecam!!

Mateusz Marzec

Pozytywne doświadczenie, łatwa komunikacja, szybkie odpowiedzi, profesjonalne wykonanie. Zdecydowanie mogę polecić.

Dominik S

Polecam Pana Piotra. Człowiek, który zna się na tym co robi a przede wszystkim lubi swoją pracę.

Iwona Dworniak

Profesjonalna obsługa i doradztwo. Polecam

Adam Wysocki

5.0

Ocena klientów

Opinie pochodzą z Google Moja Firma

Wyślij zapytanie

Formularz wyceny

Dane Kontaktowe

SQLSoft
Łabędzia 17/28
20-335 Lublin

NIP: 946-249-26-57
REGON: 060706035
PEKAO SA: 70 1240 5497 1111 0010 9552 5113

609 615 653

kontakt@sqlsoft.pl

/SQLSoft

Szybka wycena